Prax 49LLey® Podnetová_hra

49LLey ® PODNETOVÁ_HRA

  • DENNE 15 minút po dobu 3 MESIACOV. IBA SA HRAJTE. Základná hra v PODNETOVEJ HRE je pexeso.

 

  • Pexeso hrať zvládne každý. A mozog sa odmení správnou kondíciou. 
  • Ako udržať koncentráciu a sústredenie v správnej kondícii?

  • Alebo ako naštartovať mozog? 

  • To Vás a Vaše deti naučí práve táto hra. A to vďaka samotnej hre. 

Niektorým deťom stačí denne 5 minút hry s PODNETOVOJU HROU, a niektorým na začiatku 15 minút. U problémových deťoch je potrebné PODNETOVÚ HRU vyslovene dávkovať. Pravidelné hranie zabezpečí potrebnú flexibilitu v mozgu, čím sa vývoj posilní a stabilizuje. 

ŠTART - ROZVOJ - STABILITA

To je PODNETOVÁ HRA

Podnetová hra, je presne tá hra, ktorá vďaka systému podnetov a farebnej kombinátorike, prinavráti stabilitu do spracovania podnetov.

Hra

 

 

PODNETOVÁ HRA UŽ POMÁHA DEŤOM A RODIČOM: 

  • Hru máme od Vianoc 2015 a investíciu do nej neľutujeme. Hrajeme sa najmä so 6 ročnou dcérou na kadejaké spôsoby, ktoré si vymyslíme (klasické pexeso v ktorom dospelákov vždy nabije, skladáme si rôzne obrázky, rozprávame čo je na obrázkoch nakreslené, hrajeme sa akoby aktivity hru...), v podstate od kedy ju máme si dcéra ani iný druh pexesa na hranie z krabičky nevytiahne. Nehrajeme sa nasilu, len vtedy ak sa jej chce, vždy jej hru pripomeniem a ona sa rozhodne (keď bola "nová" hrali sme ju niekoľko dní x krát denne a chcela si to vyskúšať s každým kto k nám prišiel) A naozaj osvedčila sa nám napr. pri návrate zo škôlky ak som videla, že nie je vo svojej koži zahrali sme sa doma a boli sme iné - spokojnejšie. Teraz už bude školáčka, tak verím, že aj vďaka hre bude vedieť lepšie spracovať zmeny čo nastanú. oceňujem aj jej kvalitné spracovanie - pevnosť materiálu a to už kartičky prežili všeličo. Ďakujem za skvelé články na tejto stránke, nech sa Vám naďalej darí. Miška

"Takže strach úplne ustúpil zázrakom a dosť rýchlo to zabralo! Ja už neviem, ale hneď po hre bol výsledok myslím, taký obrat dosť rýchly to bol. Erika" 

 

"Ak som aj mala ťažké životné situácie - vravím: "druhí by sa už dávno zosypali" psychika je odolnejšia a to vlastné "ja", cítim že sa nechce dať za nič na svete. Katka"

S dcérou si lepšie rozumiem. Má 13 rokov. Mne to stačí. Iveta. 

Som pokojnejší a mám pocit, že mám väčší poriadok v hlave. Všetko začína v hlave. Michal (34). 

 

Deti už do seba neskáču. Sú pokojnejšie a viac sa dá s nimi pracovať. Vždy vyhrajú nado mnou.Sú bystrejší a rýchlejší. Andy Winson 

 

Erika napísala o Podnetovej hre:

  • Aďkovi to pomohlo v tom, že prestal byť agresívny. Nemal rád školu, nenávidel ju, nevedel ísť do školy, bál sa, takže strach, musela som s ním chodiť, lúčiť sa – čo psychologička radila neprestať. Pozerať z okna, vyprevádzať každú chvíľku, no ani neviem ako som to zvládla, ale bolo to ťažké fakt... Takže strach úplne ustúpil zázrakom a dosť rýchlo to zabralo! Ja už neviem, ale hneď po hre bol výsledok myslím, taký obrat dosť rýchly to bol...aj to vyprevádzanie, nebol v strese, tešil sa do školy, v škole mu dali pokoj, aj mi začal pomáhať, bol milý, ústretový, zlatý bol, iný bol-neviem sa ja tak vyjadriť...a ja som bola v kľude! Bol z neho odrazu iný človek!!! to sa ani nedá opísať, taký zázrak som ani ja nečakala :) a dokonca bol milo prekvapený aj tým, ako sa ten náš Tobinko - kocúrik ťahal doslova k tým kartám. A ďalej, vymyslel s tými kartami ďalšie hry!

 

Katka napísala: 

Lipla som na tom , aby som bola milovaná, dnes na tom nelipnem ......, a pochopila som že sebaláska je veľmi dôležitá - potom aj láska k ostatným je akási iná. Ak som aj mala ťažké životné situácie - vravím: "druhí by sa už dávno zosypali" psychika je odolnejšia a to vlastné "ja", cítim že sa nechce dať za nič na svete. Možno si s tým dám ešte pomôcť .

 

 

 SSL

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti